Jak czyścić listwy przypodłogowe?
Nowoczesne listwy przypodłogowe obecnie można dostrzec praktycznie w każdym wnętrzu. Modele MDF charakteryzują się dużą wytrzymałością, a także uniwersalną estetyką, która pozostaje ponadczasowa, jednocześnie dopasowując się do każdej przestrzeni.
Chcąc cieszyć się doskonałym wyglądem tych elementów, należy przede wszystkim wiedzieć, jak czyścić listwy przypodłogowe. Prawidłowe, regularne mycie pozytywnie wpływa na wygląd tego typu sztukaterii, jednocześnie podnosząc walory estetyczne całego pomieszczenia.
Listwy przypodłogowe - jak czyścić, aby wyglądały na nowe?
Czystość w każdym pomieszczeniu jest bardzo ważna, ponieważ bezpośrednio wpływa na jego prezencję. Nawet najlepiej urządzone wnętrze nie będzie sprawiało oczekiwanego wrażenia, jeśli jego właściciele nie zadbają o regularne i gruntowne sprzątanie. Taka konieczność nie dotyczy tylko mebli, jako elementów najbardziej rzucających się w oczy, ale również niewielkich, często nawet trudno dostępnych miejsc.
Wiedząc, jak czyścić listwy przypodłogowe, można zapobiec osadzaniu się w tych miejscach nieestetycznego zbiorowiska zanieczyszczeń, w tym kurzu. Na listwach takie zabrudzenia osadzają się bardzo często. Czym jest to spowodowane?
Jeden z powszechnych powodów w związku z obecnością brudu stanowi omijanie go podczas sprzątania podłogi. Zazwyczaj przy myciu paneli, płytek czy desek zapominamy o tym, jak czyszczenie listew przypodłogowych jest ważne.
Sprzątanie dwa w jednym - jak czyścić listwy przypodłogowe?
Jeśli są one wykonane z materiału imitującego naturalne drewno, to podstawowe czyszczenie można wykonać już na etapie mycia podłogi. Prowadzi to do usunięcia wszystkich zanieczyszczeń na bieżąco, bez konieczności czekania na dogodny moment. To zdecydowanie najłatwiejsza metoda, pozwalająca zaoszczędzić bardzo dużo czasu, jednocześnie nie martwiąc się o to, jak na co dzień prezentują się listwy położone bezpośrednio przy podłodze.
Jak czyścić białe listwy przypodłogowe? Skuteczne sposoby na sprzątanie
Wcześniej przywołany sposób sprzątania jest jednym z najprostszych, a zarazem najmniej czasochłonnych. Nie oznacza to jednak, że raz na jakiś czas nie ma potrzeby wykonania dokładniejszego sprzątania. Wręcz przeciwnie - jak każda przestrzeń, również listwy przypodłogowe ulegają nieco rozleglejszym zabrudzeniom. Dlatego niekiedy trzeba poświęcić im trochę więcej czasu, jeśli chodzi o sprzątanie.
Jeśli chodzi o kwestię dotyczącą tego, jak czyścić białe listwy przypodłogowe, najlepiej postawić na delikatne ściereczki wykonane z mikrofibry. Dzięki takiemu materiałowi możliwe jest wygodne zbieranie kurzu bez obaw o zarysowanie powierzchni elementu. Do czyszczenia można użyć także niewielkiej ilości delikatnego detergentu.
W czyszczeniu listew przypodłogowych zdecydowanie najważniejsza jest regularność. Im częściej te elementy będą sprzątane, tym mniej czasu będzie trzeba spędzić na tym procesie z każdym kolejnym razem. Gdy zabrudzenia są niewielkie, a na listwach widoczny jest tylko kurz, równie dobrze można zrezygnować ze sprzątania na mokro, przecierając powierzchnię suchą ściereczką.
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog