Godziny działania sklepuOdbiór osobisty 8-17,
sklep internetowy 24h/na dobę.
Systemy płatności
Dostawa
Na terenie Warszawy przy zamówieniach powyżej:1200 zł
Allegro
Zapraszamy na nasze aukcje nick:ilistwy_pl
Newsletter
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.
Montaż listew MDF
Samodzielne zamontowanie listew przypodłogowych wydaje się trudną czynnością? Wystarczy zapoznać się z krótką instrukcją i mieć pod ręką dobrej jakości materiały, aby prace przebiegły bez większych problemów.
Czas na montaż listew MDF nadchodzi w momencie, gdy ściany zostały już pomalowane, a podłogi ułożone. To moment, w którym można wykończyć wnętrze zgodnie z planem. Listwy przypodłogowe są tym elementem, które tworzą estetyczne połączenie pomiędzy ścianą a podłogą, zakrywając ewentualne niedociągnięcia oraz przerwę dylatacyjną. Bez nich efekt nie będzie zachwycał, warto więc poświęcić na to nieco czasu. Układanie nie należy do skomplikowanych zadań: warto jednak wiedzieć, w jaki sposób się za to zabrać.
Montaż krok po kroku
Do zamontowania elementów przypodłogowych MDF potrzebne będą: piła kątowa, klej montażowy (dopasowany do rodzaju podłoża), biały akryl i farbka do zaprawek. Mając te wszystkie akcesoria można mieć pewność, że zostaną przytwierdzone we właściwy sposób.
1. Przed klejeniem dopasuj listwy MDF do ściany i odpowiednio je przytnij. Pamiętaj przy tym, aby na każdym końcu pozostawić kilka mm więcej dla uzyskania ładnie połączonych narożników. Dla estetycznego efektu warto sięgnąć po gotowe narożniki zewnętrzne lub wewnętrzne MDF.
2. Na listwę przypodłogową nałóż klej montażowy. Wykorzystaj jeden z proponowanych sposobów. Jeśli ściana jest prosta, klej wystarczy nałożyć w odstępie ok. 40 cm. Jeśli ściana jest nieco krzywa, lepiej nałożyć klej dookoła lub tzw. zygzakiem (pozostawiając miejsce na brzegach). Delikatnie dociśnij element do ściany. Aby wzmocnić efekt, warto użyć gumowego młotka.
3. Ewentualny nadmiar kleju usuń wilgotną szmatką. Jeśli zauważyłeś nadmiar kleju 24 godziny po jego nałożeniu, użyj gąbki ściernej i delikatnie go zetrzyj.
4. Dla estetycznego wykończenia sięgnij po biały akryl i uzupełnij nim przestrzeń między dwoma przylegającymi do siebie elementami przypodłogowymi MDF. Po wyschnięciu (ok. 20 minut) jego nadmiar usuń papierem ściernym. Aby zapobiec żółknięciu akrylu, warto pomalować go białą farbką zaprawową.